BEZPŁATNA INFOLINIA

800 080 178

Niezawodnie działające kłódki bezpieczeństwa zapewniające szybką izolację maszyn w przemyśle stalowym

Niezawodnie działające kłódki bezpieczeństwa zapewniające szybką izolację maszyn w przemyśle stalowym

Wyzwanie: Duża fabryka stali potrzebuje systemu Lockout/Tagout, który mógłby być używany podczas noszenia środków ochrony osobistej. W obecnej sytuacji pracownicy muszą tymczasowo zdejmować rękawice, aby włożyć klucze do kłódek. Ten zwyczaj nie jest już uznawany za akceptowalny.

 

Osiągające największe sukcesy firmy stalowe cechują się także najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Niektórym od wielu lat udaje się unikać śmiertelnych lub poważnych wypadków. Wysoki poziom bezpieczeństwa przekłada się na wysoką wydajność biznesową, ponieważ osiągnięcie tego celu jest trudne i wymaga doskonałości we wszystkich aspektach działalności.

Ogółem przemysł stalowy jest uważany za jedno z najbardziej ryzykownych środowisk dla pracowników. Wysoka temperatura, chemikalia, hałas i ogromna moc dużych maszyn tworzą obraz, który większości ludzi nie będzie się raczej kojarzył z bezpieczeństwem.

Jednak dzięki kompleksowemu wdrożeniu środków bezpieczeństwa sugerowanych przez Międzynarodową Organizację Pracy ONZ możliwe jest bezpieczne i opłacalne produkowanie stali.

Większość firm, które odniosły sukces, już teraz zastanawia się, jak połączyć sprawdzone zabezpieczenia, takie jak środki ochrony osobistej i system Lockout/Tagout.

 

RozwiązanieNiezawodnie działające kłódki bezpieczeństwa zapewniające szybką izolację maszyn w przemyśle stalowym

Brady może zaproponować innowacyjne kłódki SafeKey z opatentowanym mechanizmem blokującym. Ten nowy mechanizm zapewnia znacznie płynniejsze wkładanie klucza i umożliwia obsługę kłódki podczas noszenia grubych, ciężkich rękawic.

Ponadto konstrukcja kłódki zawiera miniaturową szczotkę do kluczy, która usuwa cząsteczki kurzu, które w przeciwnym razie zmniejszyłyby wydajność i użyteczność kłódki z upływem czasu. Ma to szczególne znaczenie w branżach, w których wytwarza się dużo pyłu, takich jak przemysł stalowy.

Kłódki SafeKey oferują również ponad 100 000 kombinacji kluczy i zamków, czyli najwyższą dostępną liczbę dla kłódek bezpieczeństwa. Każda kłódka SafeKey i klucz mogą być unikalne, co zwiększa bezpieczeństwo systemu Lockout/Tagout, nawet w przypadku bardzo dużej liczby pracowników. Wszystkie kłódki i kody kluczy dostarczane przez firmę Brady są rejestrowane bez dodatkowych opłat. Dostępne są duże zestawy z kluczami master i grand master, dzięki czemu kierownicy zespołów mogą otworzyć dowolną kłódkę w swoim zespole, a kierownik ds. bezpieczeństwa ma dostęp do każdej kłódki w zakładzie lub firmie.

 

Rezultat

Specjaliści mogą teraz łatwo zakładać kłódki systemu Lockout/Tagout, nosząc grube rękawice ochronne. Zwiększa to bezpieczeństwo pracowników i efektywność obsługi technicznej oraz pozwala na szybszą izolację i ponowne załączenie zasilania maszyn.

Więcej informacji na temat tego produktu

Aby uzyskać więcaj informacji na temat tego produktu przoszę podać swoje dane kontaktowe.