BEZPŁATNA INFOLINIA

800 080 178

Zero wypadków w miejscu pracy

Zero wypadków w miejscu pracy

W niniejszym poradniku zebraliśmy informacje dotyczące podstawowych zagrożeń dla bezpieczeństwa w przemyśle, a także przedstawiliśmy wskazówki, które pozwolą stworzyć program zerowej wypadkowości i narzędzia, które pomogą wdrożyć go w zakładzie.

ZREALIZUJ CEL ZEROWEJ WYPADKOWOŚCI W MIEJSCU PRACYWedług Eurostatu w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii w 2012 r. miało miejsce 2,5 miliona wypadków w miejscu pracy bez ofiar śmiertelnych (absencja minimum czterodniowa) oraz 3515 wypadków śmiertelnych. Choć liczba wypadków w miejscu pracy znacznie spadła w porównaniu z 2009 r., zarówno w wartościach bezwzględnych, jak i w przeliczeniu na 100 tys. etatowych pracowników, to wciąż jest wiele do poprawy, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w miejscu pracy i zmniejszenie liczby wypadków.

Kontrolowanie zagrożeń dla bezpieczeństwa pozwalające zapobiegać wypadkom to strategia zarówno humanitarna jak i racjonalna ekonomicznie, która dodatkowo pozwala utrzymać, a nawet zwiększyć rentowność przedsiębiorstwa. Wszystkie wypadki w miejscu pracy generują koszty, a mogą także pociągać za sobą ofiary w ludziach, co negatywnie wpływa na morale i produktywność.

 

Pobierz darmowy poradnik

 

Formular

Jestem zainteresowany/a
otrzymywanie informacji na temat
nowych produktów i promocjiDescriptionC_OptIn


* Dodatkowo prześlemy ci wiadomość z linkiem do dokumentu. Zależy nam na ochronie Twoich danych osobowych, dlatego proszę zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.